VII Internetowe Spotkanie ABI

Szósta edycja Internetowych Spotkań Administratorów Bezpieczeństwa Informacji za nami. Tym razem, uwzględniając prośby wielu sympatyków, spotkaliśmy się po raz pierwszy w godzinach popołudniowych. I jak się okazało termin ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Wśród uczestników pojawił się bowiem Pan doktor Wojciech Wiewiórowski – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
Stworzyło to doskonałą okazję do niemal dwugodzinnej bezpośredniej rozmowy o planowanych zmianach w przepisach ODO, z najlepiej poinformowaną w tym zakresie osobą. Mamy nadzieję, że nie była to ostania wizyta na naszym spotkaniu.

Zapraszamy na kolejne VII Internetowe Spotkanie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji – tym razem 26.01.2012 (czwartek).

Proponujemy dyskusję na temat kolejnego już VI Dnia Ochrony Danych Osobowych. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: „Czy takie święto jest komuś potrzebne i czemuś służy?”.

Jak zawsze, zapraszamy chętnych do wygłoszenia krótkich prezentacji związanych z tematyką ochrony danych, zarówno w instytucjach, jak i przedsiębiorstwach oraz firmach.
—————————————————————————–

Wideokonferencję rozpoczniemy o 17:00 (rejestracja od 16:30), w czwartek, 26 stycznia 2012.

16.30 – 17.00 – rejestracja uczestników
17.00 – 17.20 – wykład – „Dzień ochrony danych osobowych – czy takie święto jest komuś potrzebne i czemuś służy?”.
17.20 – 17.40 – wykład – „Obyś żył w ciekawych czasach. Polska i europejska ochrona danych osobowych – remont czy przebudowa?”
17.40 – 18.30 panel dyskusyjny
18.30 – podsumowanie i zamknięcie spotkania

Jak zawsze, liczymy na ożywione dyskusje.

Więcej szczegółów tutaj: http://www.goldenline.pl/spotkanie/vii-internetowe-spotkanie-abi2

2 komentarze do “VII Internetowe Spotkanie ABI”

  1. Po każdym, kolejnym spotkaniu jestem coraz bardziej zadowolony. Cieszę się, że w przeciwieństwie do wielu inicjatyw, nasze spotkania ciągle żyją i z miesiąca na miesiąc są coraz ciekawsze. Zgadza się, grupa stałych uczestników jest ciągle stosunkowo nieliczna. Ale to nie jest problem tylko wyzwanie – starajmy się, żeby coraz więcej osób słyszało o możliwości uczestniczenia w takich spotkaniach i wykorzystania ich dla wzajemnej wymiany doświadczeń.
    A może nie powinienem tak pisać? Wiem z różnych rozmów, że są osoby którym wydaje się, że ich doświadczenia są za małe i krępują się zalogować do wideokonferencji. A prawda jest taka, że można w niej uczestniczyć zupełnie anonimowo, i jestem przekonany, że w czasie takiego spotkania, każdy stwierdzi, że też ma doświadczenia którymi się może podzielić z innymi.

    W czasie ostatniego, VII Internetowego Spotkania ABI rozmawialiśmy o tym, czy takie święta jak Dzień Ochrony Danych Osobowych są w ogóle potrzebne. Okazało się, że było to dobrze zadane pytanie. Sprowokowało dyskusję o konieczności podejmowania działań popularyzujących ideę ochrony danych. Dowiedzieliśmy się o podejmowanych przez uczestników szkoleń działaniach związanych z Dniem Ochrony Danych. Pojawiła się też bardzo ciekawa propozycja podejmowania w przyszłości wspólnych działań na rzecz popularyzacji naszej dziedziny.
    Rozmawialiśmy również nieco o czekających nas zmianach w prawie ochrony danych. Oczywiście, część spotkania poświęciliśmy bardzo aktualnemu ostatnio tematowi ACTA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*