I Dzień Otwarty Biura GIODO W Dąbrowie Górniczej

22 listopada 2012, w Dąbrowie Górniczej odbędzie się:

I Dzień Otwarty Biura GIODO

 

 

 

 

Konferencja – „Prawo nowych technologii w zakresie ochrony danych osobowych i prawa do prywatności”
Miejsce: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Audytorium Maximum

Agenda:
Godz.11.00-11.10
Powitanie Gości oraz rozpoczęcie Konferencji
prof. Zdzisława Dacko- Pikiewicz- Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Godz. 11.10-11.35
„Prawo do bycia zapomnianym. Podstawowe prawo człowieka czy groźba stworzenia Ministerstwa Prawdy?”
dr Wojciech Wiewiórowski – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Godz. 11.35-11.50
„Bezpieczeństwo danych osobowych w systemie informatycznym  – aktualnie obowiązujące przepisy a obecne zagrożenia bezpieczeństwa”
dr Grzegorz Sibiga-  adiunkt w Zakładzie Prawa Administracyjnego w Instytucie Nauk Prawnych PAN , adwokat.

Godz. 11.50- 12.00 Przerwa Kawowa

Godz. 12.00- 12.30
„Kontrola GIODO w praktyce” – Panel dyskusyjny dla przedsiębiorców”
Moderator:
dr Adrian Kapczyński – Prezes Zarządu Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego
Uczestnicy Panelu:
dr Wojciech Wiewiórowski- Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Pani Bogusława Pilc-Dyrektor Departamentu Inspekcji Biura GIODO
prof. Aleksander Nawrat- Członek Zarządu firmy WASKO S.A.
Jarosław Żabówka- Administrator Bezpieczeństwa Informacji, właściciel firmy proInfoSec

Godz. 12.30-12.45
„Jak zbudować bezpieczeństwo w systemach IT służących do przetwarzania danych osobowych?. Przegląd narzędzi od ISO 27001do OCTAVE i ich znaczenia dla polityki bezpieczeństwa danych osobowych”
dr Marek Pyka- Adiunkt w Katedrze Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Dyrektor, ITC-Partners Sp z o.o.

Godz. 12.45- 13.20
„Odpowiedzialność  prawna za naruszenie obowiązków bezpieczeństwa danych osobowych”
adw. Przemysław Kral adwokat, Kancelaria Adwokacka Tychy

Godz. 13.20- 13.30
„Ochrona danych osobowych w aspekcie zawierania umów o dostarczanie energii elektrycznej oraz ciepła”
Marzena Czarnecka- Radca Prawny TAURON Sprzedaż GZE Sp. z o.o.,

godz. 14.30-16.00 Seminarium Szkoleniowe kierowane dla przedstawicieli Administracji Publicznej (Sala Sesyjna Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej)

Więcej informacji na stronie spotkanie GL oraz stronie WSB

3 komentarze do “I Dzień Otwarty Biura GIODO W Dąbrowie Górniczej”

 1. Strona „Klub ABI” powstała jako jeden z efektów organizowanych niegdyś w Katowicach spotkań administratorów bezpieczeństwa informacji.
  Bardzo się cieszę, że osoba, która przygotowywała notatkę na mój temat w związku z Dniem otwartym GIODO w Dąbrowie Górniczej, przedstawiła mnie jako „założyciela Klubu ABI”. Oznacza to, że inicjatywa ta jest zauważana i zainteresowane osoby mogą korzystać z zasobów w tym serwisie (co statystyka wejść potwierdza).
  Chciałbym jednak sprostować ewentualne nieporozumienie – „Klub”, jak na razie, nie ma charakteru stowarzyszenia i nie zrzesza członków. Zachęcam jednak zainteresowane osoby do dzielenia się wiedzą na naszych łamach. Doświadczenie pokazuje, że to się opłaca 🙂

  Jarosław Żabówka

 2. Kilka słów podsumowania.

  Dzień Otwarty w Dąbrownie Górniczej był podzielony na dwie części – konferencję oraz szkolenie dla pracowników administracji.

  Tak, jak powiedział Generalny Inspektor, trudno utrafić z tematem, gdy na sali są zarówno osoby profesjonalnie zajmujące się ochroną danych, jak i przedsiębiorcy, którzy dopiero chcą się zorientować w temacie.
  Stąd zapewne taki dobór tematyki – mieliśmy planowane zmiany w prawie europejskim, problemy obowiązującego prawa, jak i systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji (chociaż wspomnienie w agendzie o metodyce OCTAVE to była jakaś zmyłka).

  Mnie najbardziej zaciekawiła prezentacja Generalnego Inspektora. Niestety nie dane mi było wysłuchać prezentacji Pani Marzeny Czarneckiej, a słyszałem, że była bardzo ciekawa.

  Tak jak zwykle, najciekawsze były dla mnie bezpośrednie rozmowy z innymi uczestnikami Konferencji. Moim zdaniem, to takie imprezy powinny się składać przede wszystkim z przerw, w trakcie których będzie można porozmawiać;)
  Korzystając z okazji, chciałbym bardzo przeprosić tych, z którymi nie zdążyłem porozmawiać. Bardzo liczę, że uda nam się to nadrobić na kolejnych imprezach.

  Co do drugiej części, tj. seminarium szkoleniowego skierowanego do pracowników administracji, to mam mieszane uczucia. O ile tematy poruszane przez Panie Monikę Krasińską i Bogusławę Pilc, były dobrze dobrane – zagadnienia które na co dzień sprawiają problem urzędnikom, a jednocześnie nie są trywialne i często wymagają zastanowienia. Słuchałem prezentacji z ogromną przyjemnością.
  Niestety, spora część słuchaczy nie była zainteresowana tematem i było widać, że była to dla nich wycieczka pozwalająca się wyrwać z pracy. Ja mogę zrozumieć chrapiącego Dyrektora Szkoły – człowiek dużo pracuje i jest zmęczony. Ale poziom zainteresowania i reakcji siedzących wokół mnie urzędników, był dla mnie nie do przyjęcia.

  Podsumowując – mnie się bardzo podobało 🙂 A jako że zwykle nastawiam się na wymianę wiedzy i doświadczeń w bezpośrednich rozmowach – nie był to dla mnie czas stracony (a rozmowy trwały jeszcze długo po zakończeniu konferencji).

  Powtórzmy tą imprezę jak najszybciej! Tylko nie róbmy pseudoszkolenia dla urzędników – jest wystarczająco wiele osób, naprawdę zainteresowanych tą dziedziną, którzy chętnie poświęcą więcej swojego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*