Aktualności

 • Bezpłatne szkolenie dla Administratorów Bezpieczeństwa Informacji

  W dniu 12 maja o godz. 12.00 w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się bezpłatne szkolenie dla osób zajmujących się bezpieczeństwem informacji oraz ochroną danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników szkół oraz jednostek oświaty. Wydarzenie będzie połączone z projekcją filmu „Tajemniczy Świat informacji”.

   

  Program szkolenia:

  Termin: 12.05.2014 r. godz. 12.00-13.30

  Miejsce: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Audytorium Maksimum.

   

  Program:

  godz. 12.00 Powitanie przez płk Tadeusza Koczkowskiego – Prezesa Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych
  godz. 12.05 Prezentacja filmu „Tajemniczy Świat informacji”
  godz. 12.30 Szkolenie „Ochrona danych osobowych w szkołach /jednostkach oświaty” – prowadzący Jarosław Żabówka
  godz. 13.15 Dyskusja, pytania
  godz. 13.30 Zakończenie szkolenia

  Szczegóły na stronie Wyższej Szkoły Biznesu.

   

   

  Continue reading →
 • Jubileuszowy X Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

  W imieniu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, zapraszamy Państwa na:


  Jubileuszowy X Kongres

  Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

  to najważniejsze i najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie organizacyjno-szkoleniowe

   w Polsce odbywające się nieprzerwanie od 2005 roku, mające istotne znaczenie

  i wpływ na stan bezpieczeństwa państwa firm i instytucji.

   

  Jubileuszowy X Kongres to okazja do wspomnień i podsumowań, a także możliwość spotkania z wieloma wybitnymi gośćmi i ekspertami. Po raz pierwszy w historii Kongresu, Kapituła Konkursu Lidera oprócz tradycyjnych wyróżnień przyzna dodatkowo nagrody „Super Lidera” firmom i instytucjom, które wybrane zostaną spośród 100 wyróżnianych na poprzednich Kongresach.

  Podczas Kongresu odbędzie się także premiera pierwszego w Polsce filmu edukacyjnego na temat ochrony informacji niejawnych i ochrony danych osobowych oraz będzie możliwość spotkania z twórcami i aktorami filmu. W tym roku po raz pierwszy obrady będą filmowane ze szczególnym uwzględnieniem osób nagradzanych i wyróżnianych podczas uroczystej gali. Reportaż z Kongresu nawiązujący do filmu „Tajemniczy świat informacji”, znajdzie się w publicznych mediach, na portalach społecznościowych i branżowych stronach internetowych.

  Do udziału w obradach zapraszamy prezesów, dyrektorów, właścicieli firm, przedstawicieli organów administracji publicznej, pełnomocników i pracowników pionów ochrony, administratorów danych osobowych i bezpieczeństwa informacji, dyrektorów i pracowników pionów bezpieczeństwa, infrastruktury krytycznej i działów IT, a także inne osoby  interesujące się tą tematyką.

  Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w Kongresie, który będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z wybitnymi ekspertami, dyskusji, bezpośredniej wymiany doświadczeń, uwag i wyjaśnienia wątpliwości dotyczących organizacji i funkcjonowania pionów ochrony, obowiązków i zadań kierowników jednostek organizacyjnych, pełnomocników ochrony, Administratorów Bezpieczeństwa Informacji oraz współpracy i podziału kompetencji między nimi.

   

  Zaproszenie na 10 Kongres

   

  Tematyka Kongresu

  1. Główne założenia i cele strategii rozwoju systemu bezpieczeństwa narodowego RP.
  2. Doktryna Komorowskiego a bezpieczeństwo informacyjne państwa.
  3. Systemy bezpieczeństwa narodowego a ochrona informacji niejawnych.
  4. Współczesne państwo i nowoczesne społeczeństwo obywatelskie – jego obowiązki, ograniczenia, ochrona praw i wolności.
  5. Współczesne cele i zadania ustawy o ochronie informacji niejawnych dla bezpieczeństwa narodowego.
  6. Relacje i uwarunkowania ustawy o ochronie informacji niejawnych a inne tajemnice prawnie chronione.
  7. Czy ustawa o ochronie informacji niejawnych spełnia funkcję parasola ochronnego nad bezpieczeństwem państwa?
  8. Rola i zadania kierowników jednostek organizacyjnych i pełnomocników ochrony w zapewnieniu bezpieczeństwa gospodarczego.
  9. Jak wdrożyliśmy ustawę z 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych?
  10. Tajemnica przedsiębiorstwa, handlowa i giełdowa – filary bezpieczeństwa biznesowego i rozwoju gospodarczego kraju. Jak praktycznie funkcjonuje wdrażanie procedur?
  11. Bezpieczeństwo przemysłowe i teleinformatyczne – dylematy i wątpliwości a uwarunkowania bezpieczeństwa państwa.
  12. Cyberterroryzm – zagrożenia  dla bezpieczeństwa informacji i danych osobowych.
  13. Reforma danych osobowych w UE. Co ona oznacza dla obywateli?
  14. Jawne i niejawne (dozwolone i zabronione) zdobywanie informacji. Kulisy i tajemnice działalności wywiadu gospodarczego.
  15. Moderowana debata na temat ochrony informacji niejawnych – uwagi i doświadczenia pełnomocników dotyczące praktycznego funkcjonowania pionów ochrony.
  16. Wysokozaawansowane, technologie, systemy i urządzenia ochrony informacji i danych osobowych. Pokazy i prezentacje.
  17. Profesjonalizm skutecznego bezpieczeństwa informacyjnego jednostki organizacyjnej w gospodarce opartej na wiedzy i konkurencyjnej walce rynkowej.

  Jako gość specjalny X Kongresu zaproszony został Jerzy Buzek, Premier RP w latach 1997-2001, Przewodniczący PE w latach 2009-2012, Poseł do Parlamentu Europejskiego od 2004 roku.

  Wśród zaproszonych gości, ekspertów i wykładowców poproszonych o aktywny udział w obradach znajdują się przede wszystkim członkowie Komitetów Honorowego i naukowego oraz członkowie Kapituły Konkursu Lidera.

  Termin: 28-30 maja 2014 roku

  Miejsce: Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy „Hyrny”

  ul. Piłsudskiego 20, 34-500 Zakopane

  Szczegóły na stronie KSOIN.

   

   

   

  Continue reading →
 • Zapraszamy na Meet IT vol.8

  Zabezpieczenie i ochrona przed kradzieżą danych w firmie na 8 edycji Meet IT

  13 lutego 2014 (czwartek) o godz. 13.00 w Katowicach, w lokalu Kinoteatr Rialto rozpocznie się ósme spotkanie z cyklu Meet IT adresowane do menedżerów, specjalistów i sympatyków IT. Wydarzenie poświęcone będzie zabezpieczeniom i ochronie przed kradzieżą danych. Organizatorami spotkania są firma 3S, Polskie Towarzystwo Informatyczne oddział Górnośląski oraz nieformalna grupa IT Katowice skupiona wokół serwisu społecznościowego GoldenLine.

  „Meet IT” to cykl spotkań zainicjowanych przez 3S dla menedżerów, specjalistów i sympatyków IT w śląskich (i nie tylko) firmach i instytucjach. Poprzednie spotkania z cyklu Meet IT poświęcone były m.in.: zagadnieniom Cloud Computingu (tzw. Chmura obliczeniowa), Unified Communications (komunikacja ujednolicona), nowoczesnym centrom danych (Data Center). Począwszy od października 2012 odbyło się do tej pory 7 edycji spotkań.

  Tematyka ósmego spotkania skupi się na problemie bezpieczeństwa danych w firmie. Przedmiotem dyskusji będzie ochrona danych firmowych przed ich kradzieżą oraz możliwościach ich zabezpieczeń. Prelegentami będą przedstawiciele DAGMA, Logicaltrust, Mediarecovery, Fortinet.

  Każde ze spotkań składa się z części merytorycznej i nieformalnej. Podczas spotkań swoją wiedzą i doświadczeniami dzielą się eksperci, specjaliści reprezentujący globalne i lokalne marki związane z IT oraz telekomunikacją. W części nieformalnej, w luźnej atmosferze, odbywa się panel dyskusyjny z udziałem prelegentów oraz blok „Spoza IT” związany z tematyką zarządzania (np. motywowanie zespołu, wywieranie wpływu na innych, delegowanie zadań) prowadzony przez doświadczonego trenera i coacha.

  Udział w spotkaniach z cyklu Meet IT jest bezpłatny.

   

  Szczegółowa agenda i rejestracja na stronie: Meet IT

   

   

  zaproszenie meet it 8

   

  Continue reading →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*