Aktualności

 • Biznes ma głos, czyli VoIP w praktyce – spotkania Meet IT w 3 miastach

  W czwartek, 1 października br. w Katowicach odbędzie się pierwsze z trzech spotkań Meet IT pt. „Biznes ma głos, czyli VoIP w praktyce”. Kolejne spotkania zaplanowane zostały na 29 października (czwartek) we Wrocławiu i 19 listopada (czwartek) w Krakowie. Program spotkań jest wspólny dla wszystkich lokalizacji i dotyczy rozwoju i wykorzystania usług głosowych w biznesie (m.in. telefonii stacjonarnej i mobilnej, telekonferencji, bezpieczeństwa połączeń głosowych). Druga część spotkania pt. „Spoza IT” poświęcona będzie wizji rozwoju telekomunikacji i poszukiwaniu „superusługi”. Po zakończeniu części merytorycznej odbędzie się nieformalne spotkanie prelegentów i uczestników.

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny, po wcześniejszym zarejestrowaniu się przez stronę www.meetit.org.pl

  Program i tematyka wystąpień:

  • 11.30 – 12.00       Rejestracja uczestników
  • 12.00 – 12.15       Powitanie uczestników
  • 12.15 – 14.35       Część I: merytoryczna
  • 12.15 – 12.40       „VoIP – integracja i skalowalność” – Piotr Misiowiec, Dyrektor Centrum Szkoleniowego CLICO
  • 12.40 – 13.05       „Stacjonarnie, ale bezprzewodowo, czyli alternatywne sposoby wykorzystania usług głosowych” – Andrzej Wiśniewski, Dyrektor ds. Rozwoju i Marcin Grabowski, Product Manager KONTEL
  • 13.05 – 13.30       „Nowoczesna telefonia IP. Integracja systemów informatycznych i systemów telekomunikacyjnych” – Jacek Jamicki, Prezes Zarządu ADESCOM
  • 13.30 – 13.45       Przerwa kawowa
  • 13.45 – 14.10       „TeleCloud – usługi telekomunikacyjne w chmurze” – Błażej Pawlik, Dyrektor Działu Usług Głosowych 3S
  • 14.10 – 14.35       „Rozmawiaj bezpiecznie, czyli wybrane zagrożenia poufności informacji” – Andrzej de Junosza Załuski, Dyrektor Generalny projektu SECURO
  • 14.35 – 15.00       Przerwa na poczęstunek
  • 15.00 – 17.00       Część II: „Spoza IT”
  • 15.00 – 15.30       „W poszukiwaniu telekomunikacyjnej superusługi” – Wojciech Apel, Prezes Zarządu 3S
  • 15.30 – 17.00       Nieformalne rozmowy uczestników i prelegentów

  „Meet IT” to cykl spotkań organizowanych przez 3S dla menedżerów, specjalistów i sympatyków IT w firmach i instytucjach. Spotkania odbywają się w Katowicach od października 2012 roku oraz w Krakowie od kwietnia bieżącego roku. Partnerami organizacyjnymi są Polskie Towarzystwo Informatyczne oddział Górnośląski oraz nieformalna grupa IT Katowice skupiona wokół serwisu społecznościowego Goldenline. Udział dla uczestników jest bezpłatny. www.meetit.org.pl

   

  Zaproszenie na Meet IT

   

   

  Continue reading →
 • Instytut Nauk Prawnych PAN zaprasza do udziału w studium podyplomowym

  Instytut Nauk Prawnych PAN zaprasza do udziału w studium podyplomowym „Wykonywanie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji”

  Od dnia 30 czerwca do 15 września br. w Instytucie Nauk Prawnych PAN trwa nabór do studium podyplomowego „Wykonywanie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji”.

  Patronat nad studium objęli: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz Stowarzyszenie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

  Celem Studium jest kształcenie osób wykonujących funkcję administratora bezpieczeństwa informacji lub jego zastępcy oraz osób wykonujących zadania związane ze wspomnianą funkcją w jednostkach organizacyjnych, w których nie powołano administratora bezpieczeństwa informacji.

  Wszelkie informacje na temat studium, w tym jego program i zasady naboru, znajdują się w serwisie internetowym INP PAN.

   

   

  Continue reading →
 • Wirtualizacja usług i procesów na kolejnym spotkaniu MeetIT w Katowicach

  Zaproszenie na MeetIT vol. 13 w Katowicach

  W czwartek, 11 czerwca br. w Katowicach po raz trzynasty odbędzie się spotkanie z cyklu MeetIT. Tym razem tematem będzie „Wirtualizacja w praktyce: dziś i jutro”. Program spotkania został podzielony, jak zwykle na dwa bloki. Pierwszy, merytoryczny obejmujący prezentacje dotyczące wirtualizacji usług i procesów biznesowych oraz zagadnień bezpieczeństwa. Drugim będzie blok „Spoza IT” gdzie prelekcja dotyczyć będzie roli informatyki jako „oręża wojny o wynik”.

  Udział w spotkaniu jest bezpłatny, po wcześniejszym zarejestrowaniu się przez stronę www.meetit.org.pl

  Blok merytoryczny rozpocznie się prezentacją „Wirtualna rzeczywistość – rok przełomu” wprowadzającą uczestników w temat wirtualizacji i jej znaczenia dla realizacji usług i procesów. Kolejny prelegent rozwinie temat dotyczący wirtualizacji usług telefonii stacjonarnej. Uczestnicy dowiedzą się, czy przy obecnym rozwoju telekomunikacji potrzebna jest w ogóle tradycyjna centrala telefoniczna.

  Dwie kolejne prezentacje dotyczyć będą wirtualizacji infrastruktury serwerowej i wskazówek dotyczących doboru sprzętu do realizacji tego typu zadań. W dalszej części spotkania rozwinięte zostanie zagadnienie tzw. usług w chmurze – m.in. archiwizacji danych, wirtualnych środowisk pracy oraz monitoringu IT.

  Dodatkowo, po raz pierwszy na spotkaniu MeetIT pojawi się tematyka medyczna. Prezentacja dotyczyć będzie wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w treningu lekarzy.

  W bloku „Spoza IT” rozwinięty zostanie wątek wykorzystywania informatyki w zadaniach wymagających osiągnięcia określonych wyników – które potem podlegają ocenie.

  Spotkanie MeetIT tradycyjnie zakończy się zaproszeniem prelegentów i publiczności do lokalu „Spencer Pub” (Katowice, ul. Wojewódzka 21), gdzie można będzie kontynuować dyskusję w nieformalnej atmosferze.

  Spotkania MeetIT gromadzą osoby zainteresowane najnowszymi rozwiązaniami z zakresu informatyki i telekomunikacji, które są wykorzystywane w firmach i instytucjach. W programie każdego spotkania MeetIT przewidziane są prelekcje opisujące sposoby praktycznego wykorzystania oprogramowania i sieci komputerowych oraz urządzeń zapewniających dostęp do usług telekomunikacyjnych.

  Strona MeetIT z formularzem do rejestracji i agenda spotkania: http://www.meetit.org.pl

   


  „Meet IT” to cykl spotkań organizowanych przez 3S dla menedżerów, specjalistów i sympatyków IT w firmach i instytucjach. Spotkania odbywają się w Katowicach od października 2012 roku oraz w Krakowie od kwietnia bieżącego roku. Partnerami organizacyjnymi są Polskie Towarzystwo Informatyczne oddział Górnośląski oraz nieformalna grupa IT Katowice skupiona wokół serwisu społecznościowego Goldenline. Udział dla uczestników jest bezpłatny.

   

   

   

  Continue reading →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*